Gazeta10

Aplikoi vazhdimisht në konkurse, e reja “detyrohet” ta braktisë Kosovën (Video)

Mimoza Kastrati është njëra nga shumë rë rinjë që kanë ikur kohëve të fundit nga Kosova.

Ajo në një lidhje direkte në emisionin “Raport”, në Kanal10, ka treguar se tani ka shkuar në Gjermani dhe se vendimi i saj për të ikur nga vendlindja ka ardhur për shkak të gjendjes politike.

“Unë kam bërë aplikime për mësimdhënëse në Malishevë, Fushë-Kosovë, Drenas, Klinë por gjithqka ka qenë e kotë”, tha Kastrati.

Ajo tutje tha që punën që sot e ka gjetur në Gjermani nuk është në profesionin e saj por që me kalimin e kohës beson që do të arrij që të punësohet në profesionin e saj.

Kastrati ka rrëfyer që tash e tri vite është duke aplikuar për punë dhe nuk e kanë pranuar. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
azemio
A po lind çifti i parë në BBVK? Përqafime e puthje mes Albës dhe Azemit
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa
SUHAREKE-600x360-1
Deklarohet prokurorja: Të arrestuarit i ndihmuan 4 të dyshuarit ta përgatisin grabitjen në Suharekë
nexhmedin
Nexhmedin Spahiu: Ishalla s’çmenden televizionet me e shfaq sërish filmin “Nëntori i dytë”
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)