Gazeta10

Arifi: Këto lajme ndikuan emocionalisht tek futbollistët

Emisioni sportiv “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel në Kanal10. Te ftuar janë: Bekim Isufi e Faruk Statovci, analist të përhershëm, së bashku me Erdin Hashanin, Lorik Jashanicën dhe Muhamet Arifin.

Gjatë diskutimi për zhvillimet e fundit në Federatën e Futbollit të Kosovës, Muhamet Arifi tha se ky arrestim i kryetarit erdhi në një moment jo të mirë.

“Nëpër kafene po diskutohet gjithçka. Nuk kam shumë informacion se çfarë ka ndodhur konkretisht, por kjo nuk do të thotë se çfarëdo që thuhet është e vërtetë.”, tha fillimisht Arifi.

Tutje, ai tha se këto lajme janë të dëmshme për futbollistët.

“Sa ja filluam t’i qelim sytë si kombëtare, e patëm një lojë të jashtëzakonshme që mundëm ta fitonim në fund me golin e Rashicës, dolën këto lajme që ndikojnë emocionalisht tek këta djem.”, përfundoi Arifi.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë