Gazeta10

Armend Thaqi zyrtarizohet te gjiganti rumun

 Armend Thaqi edhe zyrtarisht është futbollist i ri i skuadrës rumune, CFR Cluj.


Mbtojtësi i djathtë u largua nga Ballkani dhe tani karrierën do ta vazhdoj në Rumani.

Thaqi sa ishte pjesë e Ballkanit arriti të fitonte tre tituj të Superligës, një Kupë të Kosovës dhe një Superkupë të Kosovës.

Ai ka bërë 172 paraqitje me fanellën e portokallëzinjëve, duke shënuar 15 gola dhe ka bërë 36 asitime.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë