Gazeta10

Arrestohen tre të dyshuar për rrëmbimin e një vajze në Mitrovicë 

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona pasi dyshohet se kanë rrëmbyer një vajzë në Mitrovicë. 

Sipas viktimës, dy nga të dyshuarit e kanë marrë me forcë në makinë, ia kanë mbyllur gojën dhe sytë, dhe për dy orë e kanë mbajtur në një lokacion të panjohur. 

Gjithashtu, vajza ka deklaruar se të dyshuarit kanë ushtruar dhunë ndaj saj, transmeton Gazeta10. 

Janë identifikuar dhe arrestuar tre të dyshuar dy prej tyre për rastin e rrëmbimit dhe një për rast të dhunimit nën dyshimin se në muajin mars e ka dhunuar viktimën”, thuhet në raportin e policisë. 

Më tej, bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë