Gazeta10

Arrihet marrëveshja, Krasniqi transferohet te Sparta e Pragës

Ermal Krasniqi transferohet te Sparta e Pragës.

Futbollisti i Kosovës do ta vazhdojë karrierën tek skuadra në Çeki te skuadra e Sparta Pragës.

Krasniqi i ka kushtuar çekëve rreth 2 milionë euro + bonuset derisa skuadra e Rapidit të Bukureshiti ka ruajtur edhe një përqindje të kartonit!

Sulmuesi nga Malisheva erdhi te Rapidi në janar të këtij viti nga Cluji, për shumën e 1 milionë eurove.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë