Gazeta10

Aubameyang, objektivi kryesor i Chelseat për fazën ofanzive

Chelsea ka shprehur interesim për sulmuesin e Barcelonës, Pierre-Emerick Aubameyang.

Aubameyang pëlqehet shumë nga trajneri Thomas Tuchel, i cili e do atë me çdo kusht në skuadrën e tij.

Tuchel i ka bërë të ditur pronarit të klubit londinez, Todd Boehly, që ti dërgojë Barcelonës ofertë për transferimin e sulmuesit nga Gaboni.

33-vjeçari erdhi te Barcelona në janar të këtij viti dhe ka kontratë me ekipin katalan deri në vitin 2025.

Largimi i Lukakus dhe së fundmi edhe i sulmuesit tjetër Timo Werner, kanë bërë që “Blutë e Londrës” të jenë në kërkim të një sulmuesi.

Aubameyang deri më tani me Barcelonën ka shënuar 13 gola dhe ka kontribuar me një asistim, në 23 ndeshje të zhvilluara. /Gazeta 10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë