Gazeta10

Avokati Vërtopi: Nëse s’do të kishte ndërhyrje në kamera, rasti Dehari do t’ishte i qartë

Në emisionin “Politiko”, Florin Vërtopi avokati i personit që kishte qëndruar në dhomë burgu me Astrit Deharin ka folur rreth humbjes së provave tek rasti Dehari, raporton Gazeta10.

Vërtopi ka thënë se dëshmia e klientit të tij që ishte në dhomë me Deharin ka mundur të i ndihmojë procesit shumë në rast se nuk ka pasur ndërhyrje edhe në incizimet e kamerave.

“Unë mundem më thanë që klienti im në atë kohë ka qenë shumë i njerëzishëm, efikas, transparent dhe të jeni shumë të sigurt që deklarata e tij nuk po du me thanë se çfarë cilësie e ka thanë, ka mundur të i ndihmoj këtij procesi. Kemi parë disa incizime, nëse ato incizime janë dërguar në Austri dhe ato incizime nuk kanë ndërprerje e ndërhyrje atëherë çështja është shumë e qartë.”, ka thënë Vërtopi

Tutje, Vërtopi ka thënë se ky rast është shumë i rëndë dhe nuk do të jap më shumë detaje sepse nuk dëshiron të ndërhyjë në hetime./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?