Gazeta10

Ballkani mposht Shkupin dhe është vetëm një hap larg fazës së grupeve të Ligës së Konferencës 

Ballkani e ka mposhtur Shkupin në ndeshjen e parë, raporton Gazeta10.

Në ndeshjen e cila u zhvillua në kuadër të “Play-Offit” të Ligës së Konferencës, Shkupit kaloi në epërsi me anë të Sunday Adetnuji.

Vetëm dy minuta më vonë Ballkani u kundërpërgjigj dhe barazoi rezultatin me anë të Albion Rrahmanit.

Goli e fitores Ballkanit iu dhuroi sulmuesi Meriton Korenica, kur po zhvillohej minuta e 67-të e ndeshjes.

Me këtë fitore Ballkani i afrohet edhe më shumë fazës së grupeve tës Ligës së Konferencës.

Ndeshja e kthimit luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” më 25 gusht. /Gazeta10/

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë