Gazeta10

Ballkani sonte luan ndeshjen historike ndaj Shkupit

Ballkani sonte do të ndeshet me skuadrën e Shkupit, në kuadër të fazës “Play-Off” për kualifikim në Ligën e Konferencës, raporton Gazeta10.

Kampioni i Kosovës do të përballet me kampionin e Maqedonisë së Veriut.

Ballkani për të arritur në Play-Off arriti në rrethin e tretë kualifikues ta mposhtë skuadrë nga Ishujt Faroe, pas ekzekutimit të penalltive.

Ndërsa, Shkupi në rrethin e tretë kualifikues të Europaligës u eleminua nga skuadra irlandeze, Shamrock Rovers dhe zbriti në Play-Off të Ligës së Konferencës.

Skuadra nga Suhareka është e vetmja skuadër që ka arritur në këtë fazë kualifikuese të garave evropiane.

Nëse Ballkani arrin që ta mposhtë skuadrën nga kryeqyeti i Maqedonisë, atëherë kualifikohet në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Të mërkurën mbrëma Ballkani ka zhvilluar edhe seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së sotme.

Kjo përballje luhet në stadiumin “Todor Proeski” me fillim nga ora 21:00. /Gazeta10/

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)