Gazeta10

Ballkani tri pikë të mëdha ndaj Malishevës, hap tutje drejt titullit

Ballkani ka shënuar fitore ndaj Malishevës me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 33-të të Superligës së Kosovës. 

Ballkani kthehet duarplot nga stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë.

Pjesa e parë edhe pse solli raste, solli vetëm një gol, kur Bajram Jashanica shënoi për 1-0 në minutën e 31-të.

Para se të mbyllej ndeshja, në pjesën e dytë, Ballkani arriti të shënojë me Bernard Karricën për 2-0.

Ballkani kryeson me 69 pikë, katër më shumë se Llapi dhe Drita, që po e ndjekin për titull. Malisheva renditet në pozitën e katërt me 53 pikë.

Ndeshjen e ardhshme, Ballkani e luan në shtëpi kundër Fushë Kosovës, ndërsa Malisheva do të jetë mysafir i Llapit.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas