Gazeta10

Ballkani triumfon me rezultat të ngushtë ndaj Klaksvikut

Ballkani ka arritur ta mposhtë Klaksvikun me rezultat të ngushtë 3-2, në ndeshjen e cila u zhvillua në kuadër të rrethit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Therandasit kaluan në epërsi në minutën e 30-të të ndeshjes, me anë të sulmuesit Nazmi Gripshi.

Ballkani arriti që në fund të pjesës së parë ta dyfishonte avantazhin me anë të Meriton Korenicës.

Me të filluar pjesa e dytë, Ballkani e gjeti edhe golin e tretë, me anë të Albion Rrahmanit, i cili shënoi golin e gjashtë në kualifikimet e Ligës së Konferencës.

Skuadra e Klaksvikut u kundërpërgjigj pas golit të tretë të pësuar dhe arritën që ta gjenin rrugën e golit dy herë, që të dy golat i shënoi sulmuesi, Pall Klettskaro.

Ballkani me këtë fitore bën një hap pozitiv drejt Play-Offit të Ligës së Konferencës.

Ndeshja e kthimit luhet më 11 gusht, në Ishujt Faroe.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë