Gazeta10

Ballkani zbarkon në Shkup, nesër sfida historike

FC Ballkani tashmë ka zbarkuar në Shkup, ku nesër do të ndeshet me skuadrën më të njëjtin emër në kuadër të fazës së paly-off-it në Ligën e Konferencës.

Dy skuadrat shqiptare do të përballen nesër mbrëma në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, në ndeshjen tejet të rëndësishme, mbase më e rëndësishmja në historinë e të dy klubeve.

Djelmoshat e Ilir Dajës tashmë ndodhen në Shkupi.  Ndryshe, në rast të fitores në të dyja ndeshjet ndaj Shkupit, Ballkani do të bëhej skuadra e parë nga Kosova që kualifikohet në fazën grupore të një gare evropiane.

Sfida mes Shkupit dhe Ballkanit nis në orën 21:00. 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë