Gazeta10

Barcelona aktivizon levën e katërt ekonomike, synohet regjistrimi i lojtarëve të rinj

Barcelona po vazhdon punën për regjistrimin e transferimeve të reja, shkruan Gazeta10.

Ekipi katalan sot ka aktivizuar edhe levën e katërt ekonomike duke shitur 24.5% të aksioneve të Barça Studios, të cilat i kanë sjellë përfitime këtij klubi në vlerë prej 100 milionë eurove.

Barcelonës tanimë i duhen vetëm edhe 30 milionë euro për ti regjistruar të gjithë lojtarët e rinj në La Liga dhe për të sigurar këtë shumë parash, ekipin katalan është në bisedime me disa futbollistë për të ulur pagat e tyre.

Transferimet e reja si Kessie, Christensen, Lewandowski, Raphinha, Kounde dhe Sergi Roberto e Ousmane Dembele, të cilët kanë rinovuar kontratat, nuk janë ende të regjistruar në La Liga.

Barcelona ndeshjen hapëse të kampionatit spanjoll e luan të shtunën, ku e pret në shtëpi Rayo Vallecanon. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit