Gazeta10

Bayern Munich kërkon shërbimet e Julian Alvarez

Bayern Munich ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit argjentinas, Julian Alvarez.

“Bavarezët” dëshirojnë me çdo kusht transferimin e argjentinasit, pasi ai nuk po ka hapësira të mjaftueshme tek ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola.

Alvarez erdhi te City në verën e vitit të kaluar nga skuadra e River Plates, për shumën e 14 milionë eurove.

23-vjeçari tregoi formë të lartë në Kampionatin Botëror “Katari 2022”, ku ishte njëri nga lojtarët kyç të “Albicelestes” në triumfin e tyre në atë kampionat.

Por, ky transferim do të jetë mjaft i komplikuar nga fakti se Alvarez ka kontratë me Manchester Cityn deri në vitin 2028.

Në edicionin e tij të parë në Angli, ai ka realizuar 17 gola dhe ka kontribuar me pesë asistime në 47 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat.

Ai deri më tani ka fituar Premierligën me “Qytetarët”, por është edhe në finale të Ligës së Kampionëve dhe FA Cup.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën