Gazeta10

Benfica refuzon ofertën e Manchester United për Joao Neves

Joao Neves i Benfica-s ka qenë i lidhur me Manchester United javët e fundit dhe thashethemet thonë se Neves ka një klauzolë lirimi prej 120 milionë eurosh (102.1 milionë £/130.5 milionë dollarë).

Gazeta portugeze Record ka pohuar se Manchester United ka bërë një ofertë prej 60 milionë euro për mesfushorin, por drejtori i Benfica-s, Rui Costa e refuzoi atë.

Sipas Record, Costa nuk do të fillonte bisedimet “për një shumë nën 100 milionë euro”.

Chelsea, Manchester City, Liverpool, PSG dhe Bayern Munich janë të gjithë me interes për të riun, por Djajtë e Kuq mbeten favoritët.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë