Gazeta10

Bernardo Silva arrin marrëveshje personale me Barcelonën

Futbollisti portugez, Bernardo Silva, në këtë afat kalimtar mund të kalojë te Barcelona.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat spanjolle, Silva ka arritur marrëveshje personale me ekipin katalan.

Barcelona tani duhet të negociojë me Manchester Cityn për transferimin e Silvas dhe shuma e transferimit të futbollistit portugez do të jetë rreth 80 milionë euro.

Por, Barcelona për të nënshkruar me Bernardo Silvan, duhet që së pari ta shesë mesfushorin Frenkie De Jong, i cili po kërkohet nga ekipet angleze si Manchester United dhe Chelsea.

Paga e lartë e mesfushorit holandez paraqet problem të madh për ekipin katalan, të cilët duan ta largojnë atë nga klubi gjatë kësaj vere.

Mesfushori portugez pëlqehet shumë edhe nga trajneri i katalunasve Xavi Hernandez, i cili e dëshiron atë në ekipin e tij.

27-vjeçari ka kontratë me ekipin e Manchester Cityt deri në vitin 2025 dhe vlera e tij në treg është rreth 80 milionë euro.

Stinorin e kaluar, Silva zhvilloi 50 ndeshje me ekipin anglez, prej të cilave ka shënuar 13 gola dhe ka dhuruar shtatë asistime.

Përveç Silvas, Barcelona para mbylljes së afatit kalimtar do të tentojë edhe transferimin e dyshes së Chelseat, Azpilicuetas dhe Marco Alonsos.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri