Gazeta10

Bernardo Silva nuk është më opsion për PSG-në

Paris Saint-Germain nuk po e konsideron më opsion transferimin e mesfushorit portugez, Bernardo Silva.

PSG ishin shumë të interesuar për transferimin e tij gjatë verës së kaluar, madje kishin ofruar 80 milionë euro për ta sjellë Silvan në “Parkun e Princave”.

Por, Manchester City nuk e pranoi atë ofertë dhe në fund Silva vazhdoi aventurën e tij në Angli.

Tanimë portugezi nuk është më opsion për parisienët, të cilët do të kërkojnë lojtarë të tjerë për të përforcuar repartin e mesfushës.

28-vjeçari ka kontratë me ‘Qytetarët’ deri në vitin 2025 dhe vlera e tij në treg është rreth 80 milionë euro.

Përveç Parisit, në garë për transferimin e Silvas në verë ka qenë edhe skaudra e Barcelonës.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?