Gazeta10

Skandal seksual në kampin kuqezi, një zyrtar i FSHF-së dyshohet se ka përdhunuar një grua gjatë qëndrimit në Gjermani

Një zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit mësohet se ka përdhunuar një grua gjatë qëndrimit të Shqipërisë në Gjermani.

Personi zyrtar i moshës 26-vjeçare është lejuar të largohet nga kampi ku qëndronte kombëtarja shqiptare.

Akuza të rënda pas largimit të skuadrës shqiptare të Kampionatit Europian: Një zyrtar i FSHF-së, 26-vjeçar mësohet se ka dhunuar një grua të moshës 18-vjeçare në hotelin ku akomodohej të kombëtarja!

Punonjësi i hotelit të shkollës sportive Kaiserau në Kamen ka lajmëruar policinë pas sulmit të 23 qershorit në orën 19:30. Zyra e prokurorit publik të Dortmundit konfirmoi një hetim përkatës.

E reja u tha komisarëve të policisë në Unna se shqiptari e kishte futur me forcë në kuzhinë, e kishte puthur dhe abuzuar seksualisht me të.

Edhe pse prokurori publik u informua menjëherë për veprën e raportuar seksuale, i akuzuari mundi të fluturonte në shtëpi i pangacmuar të nesërmen!

Një zëdhënëse e organit të akuzës: “Duke qenë se nuk ka ende dyshime urgjente, një kërkesë për urdhër arresti nuk është paraqitur sipas ligjit gjerman, një përdhunues duhet të presë të paktën dy vjet burg”. Aktualisht është e paqartë se si do të vazhdojë hetimi – ndoshta përmes një kërkese të ndërlikuar për ndihmë juridike.

Çështja e fajit tani duhet të sqarohet se në çfarë mase burri ishte në gjendje të njihte refuzimin e gruas së re. Mesa duket shqiptari i ka thënë lamtumirën dhe i ka thënë që ta priste. Autori i dyshuar nuk është as lojtar dhe as zyrtar i rangut më të lartë.

“Kujdesi ndaj punonjëses dhe mbrojtja e të drejtave të saj personale kanë përparësinë kryesore”, tha një zëdhënëse e “SportCentrum Kaiserau”. Pasi u bë e ditur ngjarja, burri u pezullua menjëherë nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Ardhja e kombëtares shqiptare është festuar në Kaiserau. Qëndrimi ishte planifikuar për javë të tëra dhe të gjitha dëshirat organizative të të ftuarve u zbatuan në përputhje me rrethanat. Skuadra dhe kreu i futbollit Armand Duka mbërritën më 8 qershor.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë