Gazeta10

Bislimi dhe Petkoviq takohen të mërkurën, nën ndërmjetësimin e Lajçakut

Të mërkurën do të mbahet në Bruksel një takim mes zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe kryenegociatorit të Serbisë, Petar Petkoviq.

Burime të RTK-së kanë konfirmuar se emisari për dialogun, Miroslav Lajçak tashmë ka arritur të aranzhojë një takim të tillë.

Ky takim pritet me interes pasi është i pari pas fillimit të shtensionimit të situatës në veri të Kosovës.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë