Gazeta10

Borell pas dështimit të marrëveshjes: Nuk do të dorëzohem

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, pas dështimit të sotëm të një marrëveshjeje në mes të Kosovës dhe Serbisë për reciprocitet, ka deklaruar se nuk do të dorëzohet. 

Borrell, në një konferencë për media, ka thënë se do të vazhdojnë të kërkojnë një zgjidhje, raporton Gazeta10. 

Fatkeqësisht nuk kemi arrite marrëveshje, por ky nuk është përfundimi, të dy liderët janë pajtuar që diskutimet do të rifillojnë në ditët në vijim, deri më 1 shtator. Nuk do të dorëzohem, nuk ka marrëveshje ditën e sotme, nuk do të dorëzohemi, do të vazhdojmë kërkimin për zgjidhje”, ka deklaruar më tej ai. 

Sot në Bruksel janë takuar Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Pas këtij takimi, për media nuk është deklaruar asnjëri nga liderët./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë