Gazeta10

Borell pritet të mbajë adresim publik nga ora 18:30

Gazetari Kushtrim Sadiku përmes një lidhje direkte nga Ohri tha se Josef Borell pritet të mbajë një adresim publik nga ora 18:30, raporton Gazeta10.

“Borell pritet të udhëtojë jashtë Ohrit, dhe është vështirë të besohet se Lajçak do ta merr përsipër çështjen e marrëveshjes”, tha Sadiku.

Sadiku tha se pas insistimit të madh amerikanë palët janë bindur që të rifillojnë një takimi tjetër trilateral në një hapsirë tjetër.

Informacionet janë të ndryshme pse kjo çështje ka mbetur në këtë fazë, por njëra nga arsyet e ngecjes së takimit është Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe./Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë