Gazeta10

​Bujar Osmani viziton nesër Kosovën, takohet me krerët e shtetit

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së, nesër (e premte) viziton Kosovën ku do të takojë krerët e shtetit.

Takime të ndara Osmani do të ketë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministrin e vendit, Albin Kurti, dhe homologen e saj kosovare, Donika Gërvalla, ku pritet të nisë takimi prej orës 9:00.

Pas takimit, Gërvalla e Osmani, njoftohet se do të mbajnë edhe konferencë për media prej orës 10:00.

Takimi mes Bujar Osmanit dhe presidentes Osmani nis në orën 10:25, ndërsa me kryeministrin Kurti prej 12:20 në ndërtesën e qeverisë, thuhet në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit. 

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij