Gazeta10

Burim Shala i Fushë Kosovës: S’jemi dorëzuar në garën për mbijetesë

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel me fokusin kryesor te Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë.

Të ftuar në studio janë Burim Shala, Blendi Memaj, Lavdim Pireva, Viktor Kuka dhe Genc Hyseni.

Burim Shala, trajner i Fushë Kosovës komentoi ndeshjen e sotme, të cilën e humbi ndaj Feronikelit ’74.

“Ishte ndeshja më e rëndësishme e sezonit, mirëpo mund të them se ishte ndeshja më e dobët e sezonit nga ne” – tha ai.

Tutje, ai tha se ende nuk ka përfunduar ëndrra e tyre për të mbetur në Superligë edhe për një sezon.

“Kemi qenë shumë poshtë në tabelë që nga fillimi i sezonit, mirëpo jemi rikthyer. Andaj, besoj që edhe një herë do të rikthehemi dhe nuk do të dorëzohemi për garën për mbijetesë” – përfundoi ai.

Fushë Kosova është në pozitën e nëntë në tabelë me 20 pikë, shtatë më pak se Feronikeli në pozitën e barazhit.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët