Gazeta10

Canaj: Kurti ka presion, në shesh sheh emrat e djemëve që u vranë në protesta për Asociacionin

Ish-diplomati, Blerim Canaj në emisionin “POLITIKO” ka folur rreth çështjes së formimit të Asociacionit duke thënë se për të themeluar Kurti një të tillë duhet të dal jashtë vetës.

Canaj ka thënë se Kurti çdo ditë kur ec sheshit të Prishtinës i sheh tre emra të burrave që janës vrarë në protesta duke kundërshtuar themelimin e Asociacionit dhe se normalisht që ka presion për ta themeluar atë.

“Neve nocioni Asociacioni na përcjell qysh herët qysh nga plani i Atisaarit, dikush do ta nënshkruaj sepse dikush duhet ta nënshkruaj. Nëse flasim për presionin, për Kurtin është presion, sepse për ta bërë Asociacionin Albin Kurti duhet ta kalojë vetveten. Mos të harrojmë gjithë ato protesta që janë bërë kundër Asociacionit, mos të harrojmë se po të ecësh sheshit nga Qeveria deri të “Zahir Pajaziti” i kemi tre emra, tre djemëve që janë vra protestave për Asociacionin. Pra është presion për Kurtin se detyrohet ta tejkaloj vetvetën për diçka  që e ka kundërshtuar me ngulmim.”, ka thënë Canaj.

Ndryshe ka thënë se takimin e 31 janarit e sheh si parapërgatitje përfundimtare për Asociacionin./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova