Gazeta10

Çfarë po shkatërron islami në Kosovë? – Ja ç’thotë Saim Tahiraj nga lëvizja për braktisjen e islamit

Në një lidhje në emisionin “Gallatë” me Arben Ahmeti, në Kanal10, Saim Tahiraj nga lëvizja për braktisjen e islamit ka sqaruar se lëvizja e tyre nuk është anti islamike dhe nuk ka të bëjë me urrejtje fetare.

Ai tutje sqaroi që duke i parë siç tha gjithë ato deformime në fenë islame në Kosovë dhe duke mos duruar këtë gjendje kanë deklaruar që më nuk mund të jenë në këtë fe.

“Unë jam rrit në një familje me islam tradicional, nuk mund të kem urrejtje ndaj familjes ime por kjo është një revoltë ndaj asaj që po e shkatërron identitetin tonë.

Tahiraj tha po ashtu se nuk e kupton pse kjo revoltë dhe pse po i quajnë titistë. “Në vitin 1981 mua titizmi më ka largu nga shkolla dhe e ka formu bashkësinë islame të Kosovës”, thaTahiraj.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat