Gazeta10

Chelsea dhe PSG-ja në garë për sulmuesin e Manchester Cityt

 Skuadra e Chelseat është futur në garë për transferimin e sulmuesit të Kombëtares së Argjentinës, Julian Alvarez.


Siç raportohet në mediat e huaja, Alvarezi kërkon më shumë minuta dhe tashmë ka vendosur të largohet nga “Etihad”.

Blutë e Londrës kanë nevojë për një sulmues, me trajnerin e tyre të ri, Enzo Maresca i cili pëlqen shumë lojën e sulmuesit të Manchester Cityt.

Chelsea duhet ta mposhtë PSG-në për blerjen e Alvarezit, i cili ka kontratë me Cityn deri në vitin 2028.

Alvarezi gjatë këtij sezoni në Premier League zhvilloi 36 ndeshje (jo të gjitha nga minuta e parë), shënoi 11 gola dhe bëri 9 asiste.

Vlera e tij sipas sajtit të njohur “Transfermarkt” shkon deri në 90 milionë euro.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë