Gazeta10

Chelsea hyn në garë për shërbimet e Ugartes

Chelsea është futur në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit uruguajan, Manuel Ugarte.

Siç raportohet klubi londinez e ka njoftuar Sporting Lisbonën se ata janë të gatshëm të paguajnë kluazolën e lirimit prej 52 milionë eurosh, për ta mposhtur Parisin për

nënshkrimin e tij.

Ugarte ka impresionuar me paraqitjet e tij me fanellën e Sporting Lisbonës, teksa ai ka zhvilluar 47 paraqitjë në të gjitha garat këtë edicion.

22-vjeçari iu bashkua klubit portugez në verën e vitit 2021 për shumën e 5 milionë eurove nga ekipi i Famalicaos.

Ugarte që tani po luan sezonin e tij të dytë me fanellën e Sportingut numëron 85 paraqitje për klubin që prej se iu bashkua atyre, dhe 8 me kombëtaren e Uruguajit.

Për të interesim të madh kanë shfaqur edhe disa klube tjera në Premier League si Liverpool e Newcastle por që besohet se momentalisht ato janë të fokusuara në objektiva të tjerë.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij