Gazeta10

Çka do të ndodh sot në Kosovë

Gjatë ditës së sotme janë paralajmëruar vetëm tri aktivitet.

  • 10:00

Intervistimi i kandidatëve të ri për rektor të Universitetit të Prishtinës. Pas intervistimit do të bëhet edhe votimi për zgjedhjen e rektorit. Aktiviteti do të mbahet në sallën e Senatit të UP-së.

  • 11:30

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me organizatën Vatra. (Kabineti i kryetarit)

  • 13:30

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim kongresmenin amerikan, Ritchie Torres. (Kabineti i kryetarit)/Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej