Gazeta10

Deklaratat e Qeverisë për sulme të reja nga Serbia, Quni: Për sigurinë më pak të flasin politikanët, e më shumë institucionet përgjegjëse

Ish – ministri i Mbrojtjes Antoni Quni thotë se deklaratat e krerëve të shtetit se Serbia po përgatit kërcënime dhe sulme të reja ndaj Kosovës, i quan logjikë ballkanike të shekullit të kaluar, të cilat prodhojnë krizë për të mbetur në pushtet.

Në një prononcim për gazetën deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se për sigurinë nacionale duhet të flasin më shumë institucionet përgjegjëse, e më pak politikanët.

“Për situatën e sigurisë nacionale duhet të flasin më shumë institucionet përgjegjëse e më pak politikanët. Duhet të tejkalohet kjo logjikë ballkanike e shekullit të kaluar që prodhon kriza për të mbetur në pushtet”, tha Quni.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë