Gazeta10

Deputetët e PD-së ‘ngujohen’ në Kuvend me këngën “Mora fjalë” (VIDEO)

Deputetët e “Foltores” prej mëngjesit të sotëm u futën në sallën e Kuvendit duke bllokuar e atë dhe shkaktuar kaos.

Në kushte të tilla, nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj u detyrua të shtynte seancën.

Edhe pas vendimit për shtyerjen e seancës, deputetët e “Foltores” vazhdojë të qëndrojnë në sallën me drita fikur.

Mësohet se për këtë javë nuk do të ketë seancë plenare, ndërsa komisioni i Etikës është mbledhur për të marrë masa disiplinore për 26 deputetë të grupit të Bardhit dhe Berishës.

Siç shihet edhe në video, edhe se me drita të fikura deputetët vijojnë të qëndrojnë në sallë ndërsa në sfond dëgjohet kënga “Mora Fjalë” kushtuar heroit legjendar Adem Jashari, e cila është bërë hit pasi këndohet në çdo stadium kur luan kombëtarja e Shqipërisë.

Në video shihet gjithashtu që disa prej deputetëve janë ulur në dysheme, karrige të përmbysura, si dhe deputetë të tjerë që qëndrojnë në këmbë.

Ndërkohë ka nga ata deputetë që pijnë dhe cigare për të përballuar “stresin” që ju ka krijuar mazhoranca.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit