Gazeta10

Deputeti VV-së Gola, thotë se qëndrimet për sindikatën i ka private, e jo si politikan

Deputeti i VetëVendosjes, Ardian Gola, me një postim në Fcebook, ka thënë se në qëndrimet e tij politike sidomos për sindikatën në rrjetet e tij sociale, i shpreh vetëm si qytetar apo prind, raporton Gazeta10.

Kjo është thënë pas një ore kur postoi së mësimi duhet të fillojë e fëmijët nuk duhet të përdoren si mjete sindikale.

“Me perdorimin e femijeve si mjete sindikale, cdo fitore sindikale i ngjan fitores se Pirros. Dallimi eshte se Pirro kishte sakrifikuar ushtaret e vet.”, tha Gola.

Sipas Golës, Qeveria ka ndërmarrur hapa të duhur duke ofruar 100 euro shtesa ekonomike.

“Qeveria ka bere hapa domethenes, ndersa sindikata vec eshte barrikaduar “ja 100 eur, ja greva vazhdon.”, përfundoi Gola./Gazeta10.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?