Gazeta10

Deputetja e VV-së i drejtohet ambasadorit suedez: Lajçak i pabalancuar

Në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadiku dhe me musafir në studio është diskutuar për mosmarrëveshjen Kosovë – Serbi.

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëreshë Kryeziu i’u është drejtuar po ashtu ambasadorit suedez Jonas Westerlund për këtë çështje duke i thënë se Lajçak është i pabalancuar.

“Unë besoj që kemi pasur mjaftueshëm kohë që të shohim anshmërin e ndërmjetsit në dialog dhe besoj që pikërisht fakti që dialogu ka qenë i pabalancuar ku ka shkaktuar situata të palakmueshme në vazhdimësi dhe kemi bërë Serbin që ta shkel marrëveshjen dhe mendoj që kjo qasje e pabalancuar do të vazhdoj dhe do të kemi edhe sulme të tjera terroriste nga Serbia në të ardhmen”, ka thënë ajo.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa