Gazeta10

Do na duhej 10 vite për të barazuar të drejtat tona me ato të serbëve në Kosovë /Taravari

Kandidati i VLEN për Maqedoninë e Veriut, Arben Taravari në emisionin “Politiko” ka folur edhe për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni.

Ai ka thënë se do të duhej 10 vite për të barazuar të drejtat e tyre me ato të serbëve në Kosovë, raporton Gazeta10

“Shpëshë ne ju themi bashkëqytetarëve maqedonas ne ju themi krahasoni të drejtat tona me ato të serbëve në Kosovë, nëse ne do t’i kishim ato të drejts sikurse ato të serbëve në Kosovë ne do të na duhej 10 vite për tu barazuar me ato të drejta të serbëve në Kosovë, ne këto na duhet decentralizim jo Asociacion, decentralizimi është bërë më shumë në letër sesa në praktikë”, tha ai./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët