Gazeta10

Dragusha: Në këtë grup hyjmë me qëllimin për t’i befasuar të gjithë

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth kombëtares së Shqipërisë, Ballkanit dhe duke mos lënë anash edhe Superligën e Kosovës.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Muhamet Dragusha, Armend Thaqi, Milaim Berisha dhe Granit Tërstena.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Muhamet Dragusha.

Ai tha se Shqipëria hyn në këtë grup për të shkaktuar befasi.

“Një grup mjaft i vështirë, kundërshtarë të cilët kanë shumë përvojë në këto turne madhor, mirëpo Shqipëria do të hyjë në këtë fazë të grupit me qëllimin për t’i befasuar të gjithë” – tha ai.

Në vazhdim, “Muja” foli pak për lojën e kombëtares dhe për trajnerin Sylvinho.

“Shqipëria ka treguar potencial gjatë kualifikimeve, sidomos me trajnerin në krye, i cili tregoi lojë të bukur me Shqipërinë. Po luajnë futboll të mirë e të hapur, po godasin nga larg e po shënojnë edhe në zonën e rrezikshmërisë” – përfundoi ai.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë