Gazeta10

Dua Lipa gati për SunnyHill i cili fillon sot

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, është gati për fillimin e SunnyHill, festivali i cili fillon sot në Kosovë, shkruan Gazeta10.

Në SunnyHill krahas Lipës do të performojnë edhe disa artistë të tjerë të famshëm.

Dje, përmes një njoftimi SunnyHill ka bërë të ditur edhe disa rregulla të cilat pjesëmarrësit duhet t’i plotësojnë.

Është paralajmruar për kontroll të sigurisë si dhe për moslejimin e hyrjes me disa gjësende.

Dua Lipa përmes një postimi ka sjellur pak atmosferë nga Gërmia, vendi ku edhe do të mbahet ky festival. / Gazeta10.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë