Gazeta10

Dua Lipa në Prishtinë, e lumtur që u kthye në vendin e vet

Ylli botëror, Dua Lipa, është shprehur shumë e emocionuar që është në Kosovë dhe që po fillon me edicionin tjetër të festivalit Sunny Hill, raporton Gazeta10.

Lipa, gjatë një konference për media, krahas babait të saj, Dukagjin Lipa, dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Ramës, ka premtuar natën të madhe sonte.

“Kemi me u kënaq shumë sonte”, ka thënë ndër të tjera Lipa.

“Faleminderit për suportin, për ndihmën dhe dashurinë që po na jepni çdo ditë që ne ta bëjmë një festival të tillë. Ndihem shumë krenare që jam këtu, që kam mundësi me e sjell performancën. Kemi me u kënaq shumë sonte. Faleminderit shumë, po ndihem shumë mirë që në shtëpinë dhe vendin time me e bë një gjë të tillë”, ka thënë këngëtarja me famë botërore.

Përndryshe, krahas Dua Lipës do të performojnë edhe yjet të tjerë me famë ndërkombëtare. / Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur