Gazeta10

“Duhet të këtë dialog mes shqiptarëve dhe serbëve të Kosovës” – Westerlund: E rëndësishme të dëgjohet zëri i serbëve

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, i ftuar në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku”, ka thënë sa ke nevoj që të këtë debate mes shqiparëve dhe serbëve të Kosovës.

“Epo, sigurisht që ka një debat që po vazhdon çdo mbrëmje në shumë prej televizionevee, përfshirë edhe Politikon. Por nuk ka aq debate mes shqiparëve dhe serbëve të Kosovës. Duhet të bëjmë më shumë, është jashtëzakonisht e rëndësishme që ta dëgjojmë zërin e serbëve të Kosovës”, tha Ambasadori Westerlund.

Ai tutje tha që në ballkan ka ende njerëz që përpiqen t’i zgjidhin konfliktet përmes armëve. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa