Gazeta10

Dy të vrarë dhe 26 të plagosur nga sulmet ruse në Ukrainë

Sulmet ruse vranë dy persona dhe plagosën 26 të tjerë në rajonet e Ukrainës, kanë thënë autoritetet lokale.

Një sulm me raketa në rajonin jugor të Odesas vrau një grua dhe plagosi shtatë persona, bëri të ditur guvernatori rajonal, Oleh Kiper në Telegram.

Ndërkohë, në verilindje të Kharkivit, u vra një grua dhe u plagos një burrë, shkruan Sky News.

Nëntë të tjerë, duke përfshirë katër fëmijë, u plagosën në një sulm me dron dhe granatime në Novohrodivka, në rajonin e Donetskut.

Ndërkaq, guvernatori rajonal i Dnipros, Serhiy Lysak raportoi shtatë të plagosur në qytetin jugor të Nikopol.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë