Gazeta10

E konfirmuar: Arrestohen tetë doganierë dhe një polic

Aksioni i sotëm në veri dhe disa komuna tjera ka rezultuar me arrestimin e 8 doganierëve e një polici.

 Aksioni është zhvilluar në njëmbëdhjetë lokacione të ndryshme Kosovës.

Sot në orët e hershme, Dogana e Kosovës në bashkëpunim me policinë kanë zhvilluaraksion në 11 lokacione të ndryshme me urdhër të Prokurorisë Speciale.

Zëdhënësi i doganës, Adriatik Stavileci ka bërë të ditur se nga ky aksion janë arrestuar nëntë persona, ku tetë prej tyre janë doganier dhe një tjetër polic.

Të arestuarit dyshohen për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar dhe marrja e ryshfetit.. /GAZETA10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa