Gazeta10

E rëndë: Vdes maturanti në Shkup, u helmua nga droga e futur në pije

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut.

Një maturant ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur, pasi dyshohet se është helmuar nga droga e futut në një pije, teksa ndodhej në një lokal.

Express raporton se ngjarja e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë dhe se lajmin e hidhur e ka bërë të ditur në rrjetet sociale profesoresha Violeta Açkovska.

“A e di njeri që sot varroset një gjimnazist i helmuar nga droga e futur në pije në një kafene. A din dikush disa raste të tjera të ngjashme të fëmijëve, të cilët pas halucinacioneve hidhen nga kati i 5-të dhe vetëvrasje të ngjashme. Ndoshta dikush e di, por jo ky publiku, i cili vazhdon të “zihet” nga vdekja e Tamarës së vogël, u preftë mes engjëjve”, shkruan profesoresha në rrjetet sociale.

Susanata Trençevska, nëna e viktimës ka shkruar në rrjetet sociale se të jesh prind në Maqedoni është shumë e vështirë.

“Fëmija është Gjoni, djali im, djali im engjëll që ishte një djalë i mrekullueshëm. Fatkeqësisht, si nënë, nuk arrita të jem pranë tij kur ai kishte më shumë nevojë për mua. Të jesh prind në këtë “vend” është shumë e vështirë pa mbështetjen e “institucioneve”. “Institucionet” me siguri do ta mbyllin rastin si vetëvrasje, sepse kjo është mënyra më e lehtë. Unë kam faj që e lejova dhe që qëndrova këtu për të rritur fëmijët. Për ku? Për Butelin”, shkruan në koment nëna e Jovanit./albeu.com/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë