Gazeta10

EKSKLUZIVE / Deputeti Gashi: Të gjitha amandamentet e Serbisë u hodhën poshtë!

Kanë përfunduar punimet e Komitetit Politik në Kuadër të Këshillit të Evropës ku u diskutuan amendamentet e propozuara për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Në këtë Komitet nuk kanë kaluar asnjë prej amendamenteve të propozuara nga Serbia dhe as ai i Italisë që fliste për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

Këtë e ka bërë të ditur edhe deputeti i LDK-së, Arben Gashi në Speciale në Kanal10.

“U hodhën poshtë të gjitha amandamentet e Serbisë për Kosovën, dhe amandamentet e të kordinuara nga Serbia të propozuar nga disa deputet italian dhe hungarez”, tha ai në Kanal10.

Në total ishin 16 amendamente, ku prej tyre kanë kaluar vetëm tri, përkatësisht amandamenti një, amandamenti 11 dhe amandamenti 12./Gazeta10

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë