Gazeta10

EKSKLUZIVE: Dokumenti i plotë ku MKRS-ja kërkon pezullimin e Agim Ademit në krye të FFK-së

Kanal10 ka siguruar dokumentin e plotë i cili është dërguar nga Komisioni Vlerësus për Licencimin e Federatave Sportive në drejtim të FFK-së.

Ky komision përpos kësaj kërkese ka renditur edhe shkeljet tjera që sipas tyre FFK-ja ka bërë.

Federata e Futbollit të Kosovës të premten ka vendosur të mbajë Kuvendin e Jashtëzakonshëm për miratimin e Draft Statutit të ri, por deri më tani klubet si Drita, Prishtina, Trepça ’89 dhe Gjakova nuk e kanë miratuar propozimin nga FFK-ja.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova