Gazeta10

Ekzekutohet me dënim me vdekje në Teheran sportisti 22-vjeçar

Mohamed Mehdi Karami, 22 vjeç, është kampion kombëtar i karatesë, i cili ushtron këtë sport, që në moshën 11-vjeçare në kategori dhe disiplina të ndryshme moshash në Iran.

Ai u var në mëngjes këtë të shtunë në Teheran, në përmbushje të dënimit me vdekje, me të cilën u dënua më 5 dhjetor 2022 për gjoja “krime kundër sigurisë kombëtare”, konfirmoi agjencia e lajmeve Fars.

Numri i përgjithshëm i qytetarëve të ekzekutuar pas protestave dhe dënimeve me vdekje rritet në 41, sipas agjencisë zyrtare iraniane Mizan News.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët