Gazeta10

Escobar i shkon në zyre Kurtit (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të premten ka pritur në takim të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Para këtij takimi, Escobar ka takuar presidenten Vjosa Osmani dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Emisari Special i ShBA-së, po qëndron në Prishtinë, pas vizitës në Beograd, i cili do të përqendrohet në sigurimin e një pajtimi rreth zbatimit të planit të Marrëveshjes për normalizimin e raporteve ndërmjet dyja shteteve./Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë