Gazeta10

Escobar përfundon takimin me krerët e opozitës

Perfundoi takimi i krereve te opozites

Ka përfunduar takimi i përbashkët i të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimir Gabriel Escobar me liderët e partive opozitare.

Pas takimit asnjëri nga liderët nuk është deklaruar për media, raporton Gazeta10.

Takimi u mbajtë në rezidencën e ambasadorit amerikan në Prishtinë, Jeffry Hovenier.

Ndërsa kanë marrë pjesë kreu i PDK-së Memli Krasniqi, ai i LDK-së Lumir Abdixhiku si dhe nga AAK-ja Ardian Gjini.

Ndërsa, gjatë ditës së nesërme vetëm një ditë para takimit Kurti-Vuçiq në Ohër, Escoibari do ta takoj në Prishtinë, kryeministrin Albin Kurti.

LAJMI NË PËRDITËSIM….

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)