Gazeta10

“Është gabim të bëjmë diçka pa Amerikën”- Çollaku për veprimet në veri

Në edicionin special në Kanal10, gazetari Adrian Çollaku ka thënë se ky skenar nuk do të na dalë mirë sepse këto thirrje të fundit të SHBA-ve janë shqetësuese.

“SHBA nuk po thonë që ato komuna nuk janë të Kosovës por jo të bëhen veprime të tilla pa koordinim me ta”, tha Çollaku, raporton Gazeta10.

Sipas tij është gabim të bëjmë diçka pa Amerikën.

Çollaku tutje tha se e kemi pa te rasti i barrikadave, a patëm mundësi t’i hjekim vetë.

“Pa koordinim me SHBA-të dhe partnerët tjerë nuk mund ta integrojmë veriun”, tha Çollaku.

Sipas tij është hera e parë që SHBA-të na bëjnë qortim kaq direkt. “Ky skenar përfundimin do ta këtë autonominë për veriun”, tha ai. /Gazeta10/

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët