Gazeta10

Ferizaj fiton me rikthim spektakolar ndaj Llapit, tre pikë të arta edhe për Trepçën ’89 dhe Dukagjinin

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante dhe befasi.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Liman Gegaj”, Dukagjini e ka mposhtur Malishevën si mysafirë me rezultat të ngushtë 2:1.

Për Dukagjinin golashënues ishin Khomutov (minuta e 44’) dhe Marclei Santos (minuta e 65’), kurse golin e nderit për Malishevën e shënoi Faruk Bihoraci në minutën e 50’.

Po ashtu, me rezultat të njëjtë 2:1 përfunduan edhe dy ndeshjet e tjera në Superligë, ku Ferizaj e mposhti Llapin, kurse Trepça ’89 shënoi fitore si mysafirë ndaj Drenicës.

Ferizaj e mposhti Llapin me ndihmën e dy golave të shënuar nga Edon Sadriu (minuta e 45+1’ dhe 58’), kurse golin e vetëm te Llapi e shënoi Gerhard Progni në minutën e 11’ të ndeshjes.

Rezultatet finale të tri ndeshjeve të sotme në Superligën e Kosovës i gjeni më poshtë.

Drenica 1:2 Trepça ’89

Ferizaj 2:1 KF Llapi

Malisheva 1:2 Dukagjini

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit