Gazeta10

FIFA mund të ndryshojë datën e fillimit të kampionatit botëror 

Kampionati Botëror “Katari 2022”, pritet të ndryshojë datën e fillimit të saj.

Sipas raportimeve të fundit, ky botëror do të filloj nga data 20 nëntor, e jo nga data 21 nëntor siç ishte parashikuar.

Ky ndryshim vjen pasiqë shteti organizator, Katari, ta luajë ndeshjen hapëse, sipas traditës që është krijuar në botërorin “Gjermania 2006”.

Ideja e këtij ndryshimi është që sfida Katar-Ekuador të luhet më 20 nëntor në ora 14:00,  ndërsa ndeshja tjetër e grupit A, mes Holandës dhe Senegalit të luhet më 21 nëntor në orën 11:00.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët