Gazeta10

Forumi i Osmanit, Musliu: E dëshmoi edhe njëherë se nuk i pranon heroinat e gjalla

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Ganimete Musliu, ka thënë se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nuk i do afër vetes heroinat e gjalla, raporton Gazeta10.

Ky reagim ka ardhur në kuadër të edicionit të parë të Forumit Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë të organizuar nga Osmani.

Musliu ka thënë se historia e grave të Kosovës për temat në fjalë as nuk fillon dhe as nuk mbaron me Osmanin.

Musliu ka thënë se guximi i grave është treguar me shekuj.

Këtu keni postimin e plotë:

“Historia e grave të Kosovës në garantimin e paqes dhe sigurise as nuk fillon e as nuk mbaron me Vjosa Osmanin! Ajo edhe njëherë u dëshmua se nuk i pranon dot afer vetes heroinat e gjalla të Kosovës.

Jemi një Komb qe trashigojmë menqurinë dhe guximin e grave me shekuj!

Ministri I FSK-së paska thënë se :

“Ushtria konsiderohet ende si vend për burrat dhe këtë duhet ta ndryshojmë… “

Paska harruar se inkuadrimi i grave e vajzave në UÇK të motivuar nga Shote Galica, Nora e Kelmendit, Bubulina, Micja, Mbretresha Teutë e gra tjera heroina, kanë sfiduar mendesine e secilit njeri qe mendon si Armend Meha.

Grate kanë pësuar më se shumti kur për to kanë folë e po flasin njërëz me mentalitet anadollak si Armend Meha&CO”, ka shkruar Musliu në llogarinë e saj në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur