Gazeta10

Funerali i Mbretëreshës, gjesti prekës i Princeshës Kate për të nderuar monarken

Kate Middleton, së bashku me Princin George dhe Princeshën Charlotte, mbërritën në Westminster Abbey për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II.

Siç tregojnë edhe fotot, princesha e Uellsit duket e pikëlluar teksa mbërrin në Abbey për “lamtumirën e fundit” për Elizabeth II.

Princesha e Uellsit kombinoi veshjen e saj me një palë vathë dhe një varëse me perla, pjesë e koleksionit personal të bizhuterive të Mbretëreshës Elizabeth II.

Funerali i Mbretëreshës Elizabeth II nisi në Westminster Abbey, ndërtesa në të cilën ajo u martua dhe u kurorëzua  mbretëreshë.

Arkivoli i saj, i mbështjellë me flamuj dhe në krye nga kurora e shtetit perandorak, u tërhoq në kishë me një karrocë armësh nga marinarët e Marinës Mbretërore

Qindra personalitete ndodhen në ceremoninë e funeralit, duke përfshirë ish-kryeministrat e Mbretërisë së Bashkuar, presidentin e SHBA Biden dhe presidentin francez Macron.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?